^Powrót na górę


wloty

Jeśli z samochodowej klimatyzacji wydobywa się niemiły zapach lub używanie jej powoduje podrażnienia nosa, oczu lub gardła należy poważnie zastanowić się nad dezynfekcją układu chłodzenia. W miarę używania klimatyzacji w jej układzie zaczynają rozwijać się różnego rodzaju grzyby i bakterie. Brak żadnych działań ze strony użytkownika często prowadzi do nieprzyjemnego zapachu w samochodzie, złego samopoczucia w czasie działania klimatyzacji czy nawet częstszych zachorowań. Potrzebna jest wtedy dezynfekcja układów wentylacyjnych i wnętrza samochodu. 

generator ozonu, ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie, jak sama nazwa wskazuje polega na wypełnieniu układu chłodzącego i całego wnętrza samochodu dużym stężeniem wygenerowanego przez specjalne urządzenie ozonu. Ten gaz jest obecnie najbardziej efektywną metodą dezynfekcji trudno dostępnych miejsc. Zabija wszystkie grzyby oraz zarazki dodatkowo niwelując wszystkie niemiłe zapachy unoszące się we wnętrzu samochodu pozostawiając wyłącznie świeży zapach.

Cały proces trwa około 30 minut i odbywa się w szczelnie zamkniętym pojeździe. Niedługo po zakończeniu całego procesu dezynfekcji gaz rozkłada się do zwykłego tlenu i odmieniony, pachnący świeżością samochód jest znów gotowy do użytku. Dezynfekcja nie jest w żadnym stopniu szkodliwa dla człowieka!

Dla osiągnięcia najlepszego efektu, wraz z dezynfekcją wymagana jest również wymiana filtra przeciwpyłkowego.

 

Ozon to gaz który każdy z nas na pewno zna. Często jego przyjemny zapach jest wyczuwalny zaraz po burzy. Większość z nas kojarzy go ze świeżością.


Do celów dezynfekcji klimatyzacji w samochodach stosowany jest na szeroką skalę od niedawna. Wytwarzany jest przez generatory które produkują wysokie napięcie na specjalnych elektrodach. Powstające zjawisko wyładowania koronowego powoduje wytworzenie ozonu.

Aby zabieg ozonowania przyniósł zamierzony skutek, generator ozonu musi wytworzyć odpowiednią dużą ilość tego gazu. Urządzenia profesjonalne do zastosowań w dezynfekcji samochodów muszą wytwarzać minimum 2000mg ozonu na godzinę, im większa kubatura pojazdu, pomieszczenia tym wyższa musi być wydajność ozonatora.

Mało wydajne generatory ozonu tylko odświeżają powietrze, gdyż nie osiągają stężenia przy którym następuje zjawisko dezynfekcji. Nasze generatory produkują ponad 7000mg/h więc efekt jest zapewniony w maksymalnym stopniu.

 

Ważne dla alergików !

Ozon niszczy roztocza oraz alergeny pyłków kwiatowych które powodują
alergie, podrażnienia oczu, nosa, gardła i zatok. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach z nawiewów klimatyzacji oznacza to że Twój samochód jak najszybciej musi być poddany zabiegowi ozonowania.

Dbajmy o naszą klimatyzację - nasze zdrowie i samopoczucie.