Kiedy wymienić opony na nowe?

Ogólnie rzecz biorąc, opony należy wymieniać wtedy gdy głębokość bieżnika jest poniżej normy lub opony są stare mimo odpowiedniej grubości bieżnika. Technik może dokładnie sprawdzić opony, a także koła, aby określić, czy mają one akceptowalny stopień zużycia. Technik może również sprawdzić głębokość bieżnika i upewnić się, że są odpowiednio wyważone.

Czy zużyte opony są niebezpieczne?

Opony są niezwykle ważnym elementem twojego samochodu. Jazda na oponach, które są zbyt stare lub niedostosowane do warunków pogodowych, może oznaczać niebezpieczeństwo dla bezpiecznej podróży.

Twoje opony zostały zaprojektowane z myślą o bardzo konkretnym zadaniu. Niewłaściwe ich użycie może mieć nagłe i katastrofalne skutki.

Wymiana opon
Zamówimy, wymienimy i wyważymy
Serwis opon - zakres usług, części
  • Opony letnie
  • Opony zimowe
  • Opony wielosezonowe
  • Zmiana opon
  • Przełożenie kół
  • Wyważanie kół
  • Naprawa opon

Jakie dostajesz dodatki?

Dostajesz profesjonalną usługę. My to robimy z pasji. Każde koło jest wyważane z maksymalną dokładnością. Nie raz klient sprawdzał u nas skutki wymiany opon w innym serwisie mimo że na początku w to nie wierzył.

Dokładność

Wyważanie z dokładnością 5g

Bezpieczeństwo

Podczas montażu opon sprawdzamy ich stan

Często zadawane pytania

Graniczne zużycie opony przekroczone jest wtedy, gdy na przykład głębokość bieżnika jest mniejsza niż określona wartość. W takiej sytuacji z pewnością przyszła pora na nowe opony. Prawnie określona minimalna głębokość bieżnika wynosi 1,6 mm.

Nierównomierne zużycie opon, bicie, ślady głębokich przetarć lub gdy opony są starsze niż 6 lat to też znak że nadszedł czas na ich wymianę.

Przyjęło się że w Polsce o tym decyduje aura pogodowa. Opony letnie w niskich temperaturach stają się twarde i nie nadają się do bezpiecznego użytkowania.

Opony zimowe są najskuteczniejsze, gdy temperatura wynosi poniżej 7°C, więc można przyjąć tę wartość za najkorzystniejszy moment na dokonanie zmiany.

Powinno być takie jakie zaleca producent samochodu. Nie zawsze jest ono takie samo na przedniej i tylnej osi.

Zalecane wartości ciśnienia w oponach znajdziemy na tabliczce znamionowej, która może być umieszczona przy kole zapasowym w bagażniku, w okolicach wlewu paliwa, na słupku przy drzwiach kierowcy lub w schowku. Poza samochodem takie informacje uzyskamy od dealera lub sprzedawcy opon, wyczytamy w instrukcji obsługi pojazdu oraz znajdziemy w jednym z dostępnych online kalkulatorów ciśnień.