Kiedy wymienić opony na nowe?
Opony należy wymieniać wtedy gdy głębokość bieżnika jest poniżej normy lub opony są stare mimo odpowiedniej grubości bieżnika. Nasz mechanik może dokładnie sprawdzić opony, a także koła, aby określić, czy mają one akceptowalny stopień zużycia. Technik może również sprawdzić głębokość bieżnika i upewnić się, czy są odpowiednio wyważone oraz posiadają odpowiednie ciśnienie.
Czy zużyte opony są niebezpieczne?
Opony są niezwykle ważnym elementem twojego samochodu. Jazda na oponach, które są zbyt stare lub niedostosowane do warunków pogodowych, może oznaczać niebezpieczeństwo dla bezpiecznej podróży.
Twoje opony zostały zaprojektowane z myślą o bardzo konkretnym zadaniu. Niewłaściwe ich użycie może mieć nagłe i katastrofalne skutki.
Wymiana opon
Zamówimy, wymienimy i wyważymy- Opony letnie
- Opony zimowe
- Opony wielosezonowe
- Zmiana opon
- Przełożenie kół
- Wyważanie kół
- Naprawa opon
- Czujniki TPMS wymiana
- Programowanie czujników TPMS
Jakie dostajesz dodatki?
Dostajesz profesjonalną usługę. My to robimy z pasji. Każde koło jest wyważane z maksymalną dokładnością. Nie raz klient sprawdzał u nas niedokładność wymiany opon w innym serwisie, mimo że na początku nie wierzył, że tak prosta czynność może być źle wykonana.
- Personel który wie co robi
- Nie wymieniamy na czas, u nas trzeba poczekać
- Każde wyważanie z dokładnością do 5g
- Naprawiamy przebite opony
- Wymieniamy wentyle
- TPMS czujniki ciśnienia - programowanie
Dokładność
Wyważanie z dokładnością 5g
Bezpieczeństwo
Podczas montażu opon sprawdzamy ich stan
Często zadawane pytania
Graniczne zużycie opony przekroczone jest wtedy, gdy na przykład głębokość bieżnika jest mniejsza niż określona wartość. W takiej sytuacji z pewnością przyszła pora na nowe opony. Prawnie określona minimalna głębokość bieżnika wynosi 1,6 mm.
Nierównomierne zużycie opon, bicie, ślady głębokich przetarć lub gdy opony są starsze niż 6 lat to też znak że nadszedł czas na ich wymianę.
Przyjęło się że w Polsce o tym decyduje aura pogodowa. Opony letnie w niskich temperaturach stają się twarde i nie nadają się do bezpiecznego użytkowania.
Opony zimowe są najskuteczniejsze, gdy temperatura wynosi poniżej 7°C, więc można przyjąć tę wartość za najkorzystniejszy moment na dokonanie zmiany.
Powinno być takie jakie zaleca producent samochodu. Nie zawsze jest ono takie samo na przedniej i tylnej osi.
Zalecane wartości ciśnienia w oponach znajdziemy na tabliczce znamionowej, która może być umieszczona przy kole zapasowym w bagażniku, w okolicach wlewu paliwa, na słupku przy drzwiach kierowcy lub w schowku. Poza samochodem takie informacje uzyskamy od dealera lub sprzedawcy opon, wyczytamy w instrukcji obsługi pojazdu oraz znajdziemy w jednym z dostępnych online kalkulatorów ciśnień.
Czujniki ciśnienia w oponach czyli tzw. TPMS to obecnie obowiązkowe wyposażenie w nowo produkowanych samochodach. Jest to system umożliwiający stały monitoring poziomu ciśnienia w oponach samochodowym, jednocześnie oceniający na podstawie przeprowadzonych analiz bezpieczeństwo prowadzenia auta, efektywność zużycia paliwa oraz aktualny stanu ogumienia. Czujniki TPMS mają ograniczoną żywotność (średnio 5 – 8 lat ze względu na żywotność baterii). Mogą ulegać awariom mechanicznym albo na skutek działania korozji. Są nierozbieralne i nienaprawialne. W razie awarii należy je wymienić.
Czujniki ciśnienia TPMS, zainstalowane w samochodach, niosą ze sobą wiele korzyści. Wśród zalet, jakimi charakteryzują się czujniki ciśnienia, należy przede wszystkim wymienić:
- czujnik ciśnienia powietrza pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie w oponach
- czujnik TPMS może zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów na drodze
- czujnik ciśnienia powietrza zwiększa komfort prowadzenia pojazdu
- czujniki ciśnienia w oponach zmniejsza zużycie opon
- czujnik TPMS zmniejsza drogę hamowania
- wskaźnik ciśnienia w oponach znacznie poprawia zużycie paliwa.
Tak. Czujniki te są wymienialne. W naszym serwisie wymienimy i zaprogramujemy każdy czujnik TPMS praktycznie w każdej marce samochodu.